Kaksoishaka kiinteä tuki, laippa, pyörän halkaisija 200 mm, korkeus 264 mm, kova pyörä massiivisesta PA6 C:stä, 5000 kg kantavuus, kaksoiskulalagerit
P2001867[P2001867] Kaksoishaka kiinteä tuki, laippa, pyörän halkaisija 200 mm, korkeus 264 mm, kova pyörä massiivisesta PA6 C:stä, 5000 kg kantavuus, kaksoiskulalagerit
Ketjupyörän halkaisija
200 mm
Ketjupyörän rakennuskorkeus
264 mm
Ketjupyörän kantavuus
5000 kg
Ketjupyörän tukityyppi
Kiinteä tuki
Ketjupyörän asennustapa
Ylälevy
Ketjupyörän materiaali ura
PA6 C
Ketjupyörän materiaali navassa
PA6 C
Tällä tuotteella ei ole kelvollista yhdistelmää.
| Ketjupyörän halkaisija | 200 mm |
| Ketjupyörän rakennuskorkeus | 264 mm |
| Ketjupyörän kantavuus | 5000 kg |
| Ketjupyörän tukityyppi | Kiinteä tuki |
| Ketjupyörän asennustapa | Ylälevy |
| Ketjupyörän materiaali ura | PA6 C |
| Ketjupyörän materiaali navassa | PA6 C |
Tämä sisältö jaetaan kaikilla tuotesivuilla.
Om produkten
Dubbelhjul fast bygel, platta, hjuldiameter 200 mm, bygghöjd 264 mm, hårt hjul i massiv PA6 C, 5000 kg bärighet, dubbla kullager
Tämä kiinteä tuki on varustettu kaksihaaraisella pyörien laakeroinnilla, joten se kestää suuria kuormia. Pyörän rengas on valmistettu PUR-materiaalista, jonka kovuus on 93° Shore A. Tuki kiinnitetään laipalla ja sen kantavuus on yhteensä 350 kg.
Se on varustettu jarrulla, joka lukitsee sekä pyörän että kääntöosan poljin painettaessa.
Se kestää lämpötiloja -20°C:stä +70°C:een.
Tämä tuki soveltuu hyvin raskaiden kuormien käyttöön, joissa vaaditaan stabiilisuutta ja turvallisuutta.
Ota meihin yhteyttä, jos haluat tietää lisää siitä, miten tämä tuki voidaan käyttää sovelluksessasi.
Tekniska specifikationer
| Egenskap | Värde |
|---|---|
| Tuotetunniste | |
| Kaupallinen tuotenimi | Polyamid (PA) / Nylon |
| Valmistaja/toimittaja | |
| Yrityksen nimi | ARC Gruppen AB // PlastShop.se |
| Puhelin | 013-328 9400 |
| Sähköposti | info@plastshop.se |
| Luokitus | |
| GHS-luokitus | Brandfarlig.. Damm kan orsaka mekanisk irritation. Fuktabsorberande material. |
| Fysikaaliset/kemialliset riskit | Brandfarlig. |
| Terveysriskit | Damm kan orsaka mekanisk irritation. Fuktabsorberande material. |
| Ympäristöriskit | Baserat på vår information finns inga kända risker. Produkten är i enlighet med direktiv 1999/45/EC och dess annex, och är inte klassificerad som farlig. |
| Kemiallinen karakterisointi | |
| Kemiallinen karakterisointi | Polyamid (PA/Nylon), CAS 25038-54-4 |
| Vaaralliset aineet | Produkten innehåller inga farliga ämnen som påbjuder ett röjande. |
| Toimenpiteet | |
| Yleinen tieto | Produkten klassas som ofarlig. |
| Hengityksen kautta | Om plasten brinner och gaser andas in, flytta personen till frisk luft, håll denne varm och ombesörj medicinsk hjälp vid behov. |
| Ihokosketuksessa | Brännskador orsakade av smält material på huden måste snabbt kylas ned med vatten; försök inte ta bort smält plast utan medicinsk hjälp. Om irritation uppstår, sök sjukvård. |
| Silmäkosketuksessa | Spola ögonen med rikliga mängder vatten. Sök sjukvård om irritation kvarstår. |
| Nieltynä | Då produkten är ofarlig behöver ingen första hjälp vidtas. |
| Sammumisen esto | |
| Sopiva sammutusväline | Vatten, skum, gasformiga och torra släckmedel. |
| Riskejä | |
| Vaaralliset palamistuotteet | Farliga restprodukter kan uppstå vid förbränning, förutom huvudsakligen vatten (H₂O), koldioxid (CO₂) och kolmonoxid (CO) beroende på mängden tillgängligt syre i omgivningen, innehållande ketoner och aldehyd. Bildning av ytterligare nedbrytande- och oxiderande produkter beror på brandförhållandena. Vid speciella brandförhållanden är spår av andra giftiga ämnen möjliga. |
| Palojen sammuttaminen | Godkänd andningsapparat och skyddskläder bör användas vid alla bränder. |
| Lisätietoja | Brandrester omhändertas efter gällande lokala regler. |
| Toimenpiteet | |
| Henkilökohtaiset varotoimet | Inte tillämpligt. |
| Ympäristönsuojelutoimenpiteet | Inte tillämpligt. |
| Puhdistusmenetelmät | Mekanisk borttagning. |
| Käsittely | |
| Turvallisen käsittelyn ohjeet | Vid bearbetning av halvfabrikatet bör spån sugas bort för att undvika halkskador. |
| Varastointi | |
| Säilytysolosuhteet | Förvara inert produkt torrt och svalt. Håll lager- och arbetsutrymmen välventilerade. Håll borta från öppen låga, värmekälla eller antändning. På grund av risken för kollaps, stapla inte mer än två pallar ovanpå varandra. Pallar ska inte staplas ovanpå varandra längs gångar. |
| Altistumisrajat | |
| Ammattimaiset altistumisraja-arvot | Ingredienser med yrkesmässiga exponeringsgränser som ska övervakas: Inga. |
| Henkilökohtainen suoja | |
| Hengityksensuoja | Adekvat ventilering vid arbetsplatsen krävs. |
| Silmien suojaus | Skyddsglasögon eller visir vid bearbetning. |
| Käsien suojaus | Skyddshandskar vid kontakt med varmt material. |
| Kehon suoja | Arbetskläder. |
| Hygienia-toimenpiteet | Håll arbetsplatsen välventilerad. Därtill är rökning, att äta eller dricka inte tillåtet. Kontinuerlig tillförsel av frisk luft till arbetsplatsen tillsammans med avlägsnande av processångor genom avgassystem rekommenderad. Undvik inandning av gasformig nedbrytning eller damm som kan uppstå vid överhettning av materialet. |
| Perusominaisuudet | |
| Fyysinen muoto | Rundstång, platta |
| Fyysinen tila | Fast |
| Väri | Naturvit till gulaktig |
| Haju | Lätt, produktspecifik |
| Termiset tiedot | |
| Sulamispiste | 220-260°C (beroende på typ) |
| Hajoamislämpötila | >350 °C |
| Leimahduspiste | >350 °C |
| Itsestään syttyvän lämpötila | ca 420°C |
| Muut ominaisuudet | |
| Tiheys (20°C) | 1,13-1,15 g/cm³, ISO 1183 |
| Liukenne (vesi) | Olöslig i vatten (absorberar fukt) |
| Räjähdysvaara | Icke explosiv |
| Happamisen ominaisuudet | Ingen |
| Stabiilius | |
| Tilat, joita on syytä välttää | Temperaturer över smältpunkten. |
| Materiaaleja, joita on syytä välttää | Starka oxidanter. |
| Vaaralliset hajoamistuotteet | Kolmonoxid, CAS 630-08-0 |
| Toksikologia | |
| Akuttotoksisuus | Baserat på vår erfarenhet och tillgänglig information förväntas inga negativa hälsoeffekter om det hanteras enligt rekommendationer med lämpliga försiktighetsåtgärder och för avsedd användning. |
| Ihoärsytys | Inte tillämpligt. |
| Silmäärtyne | Inte tillämpligt. |
| Herättäminen | Ingen känd. |
| Ympäristö | |
| Ympäristövaikutus | Materialet är inte skadligt för miljön, men är inte biologiskt nedbrytbart. |
| Jäte | |
| Jätteiden käsittely | Produkten måste kasseras i enlighet med lokala bestämmelser och föreskrifter. |
| Kuljetus | |
| Kuljetusluokitus | Inte klassificerad som farligt gods. |
| EU-säädökset | |
| REACH-tiedot | Produkten kräver ingen varningsetikett i enlighet med EU-direktiv. |
| Kansalliset säännöt | |
| GefStoffV (Saksa) | GefStoffV: Ingen identifikation nödvändig. WHG: Inget vattenhotande enligt VwVwS. |
| Muut | |
| Vastuuvapaus | Informationen häri är baserad på nuvarande kunskapsnivå och garanterar därför inte vissa egenskaper. Mottagare av produkten måste ta ansvar för att följa gällande lagar och förordningar. Detta säkerhetsdatablad är endast giltigt för material tillhandahållet av PlastShop.se. |
Tillgängliga dokument för nedladdning:
Määrittelyt
| Ketjupyörän halkaisija | 200 mm |
| Ketjupyörän rakennuskorkeus | 264 mm |
| Ketjupyörän kantavuus | 5000 kg |
| Ketjupyörän tukityyppi | Kiinteä tuki |
| Ketjupyörän asennustapa | Ylälevy |
| Ketjupyörän materiaali ura | PA6 C |
| Ketjupyörän materiaali navassa | PA6 C |




